class="post-template-default single single-post postid-332833 single-format-standard custom-background group-blog header-image full-width singular wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.2 vc_responsive"

Cozad Cross Country Invite Results 9-1

Cozad Cross Country Invite Results 9-1

Girls Team Scores

1.    36  Hastings                  (  21:28.79  1:25:55.17   1:53.14)
========================================
  1      2  Chelsey Espinosa SO                 20:28.69
  2      5  Becky Plugge SR                     20:46.82
  3     14  Kiernan Bierman FR                  22:17.83
  4     15  Madison Douglas SR                  22:21.83
  5   ( 19) Gilliyan Hueske JR                  22:42.26
  6   ( 20) Emily Struss JR                     22:44.95
   
  2.    36  Holdrege                  (  21:15.39  1:25:01.59   2:36.49)
========================================
  1      1  Sydney Reed SR                      20:11.98
  2      3  Kenzie Hurlbert JR                  20:40.71
  3     10  Lacy Biltoft SO                     21:20.43
  4     22  Jirsie Klein JR                     22:48.47
  5   ( 38) Kelsey Belgum SR                    24:22.80
   
  3.    65  St Pats                   (  22:00.61  1:28:02.46   3:50.92)
========================================
  1      4  Kelsey Folchert SR                  20:46.60
  2      7  Kate Steinike FR                    20:58.89
  3     12  Hayley Miles FR                     21:39.45
  4     42  Julie Slattery JR                   24:37.52
  5   ( 49) Ashley Dye JR                       26:20.19
  6   ( 50) Lizzy Thorley FR                    27:34.30
   
  4.    76  Milford High School       (  22:33.25  1:30:13.03   2:35.45)
========================================
  1      8  Ashley Kroese JR                    21:08.69
  2     18  Madelyn Mullet SO                   22:35.18
  3     21  Rachel Shively FR                   22:45.02
  4     29  Abbie McGuire SO                    23:44.14
  5   ( 34) Hallie Jensen JR                    24:14.16
  6   ( 40) Emma Stutzman JR                    24:25.70
   
  5.    82  North Platte High School  (  22:48.76  1:31:15.07   0:40.73)
========================================
  1     16  Alexis Hoatson FR                   22:32.60
  2     17  Hunter Rathajen SR                  22:32.85
  3     24  Olivia Redhouse SR                  22:56.29
  4     25  Evelyn Blaesi FR                    23:13.33
  5   ( 33) Jori Rogers JR                      24:13.69
  6   ( 36) Ashlynn Ditch SO                    24:17.88
   
  6.    86  Ogallala                  (  22:42.00  1:30:48.03   3:10.96)
========================================
  1      9  Lucia McKeag SR                     21:14.57
  2     11  Miah Hoppens SO                     21:35.74
  3     27  Jordyn Kendel SR                    23:32.19
  4     39  Mira Svoboda SR                     24:25.53
  5   ( 48) Destiny Holtusen SO                 25:34.06
   
  7.    94  McCook                    (  22:55.48  1:31:41.95   3:57.69)
========================================
  1      6  Elsi Rodewald FR                    20:48.74
  2     13  Grace Cappel FR                     22:11.96
  3     32  Joslyn Hammond FR                   23:54.82
  4     43  Megan Hodgson SO                    24:46.43
  5   ( 44) Liviya Wier SO                      24:46.50
  6   ( 45) Lexi Hauxwell SO                    24:49.86
   
  8.   122  Kearney High              (  23:47.58  1:35:10.34   1:00.41)
========================================
  1     26  Abbi Schescke SR                    23:19.38
  2     28  Elle Dahlgren SR                    23:40.57
  3     31  Acacia Rivas JR                     23:50.60
  4     37  Lauren Kohtz FR                     24:19.79
  5   ( 47) Abi Osterholt SR                    24:54.11
   
  9.   129  Grand Island Northwest    (  23:52.89  1:35:31.58   1:41.21)
========================================
  1     23  Megan Freeman SO                    22:53.78
  2     30  Sara Kruse SR                       23:46.46
  3     35  Emily Panowicz SR                   24:16.35
  4     41  Gabby Stump SR                      24:34.99
  5   ( 46) Alexis Juengst SO                   24:51.83
  6   ( 51) Amy Carlson SR                      28:01.64

Boys Team Results
  1.    17  Hastings                  (  17:21.16  1:09:24.67   0:17.45)
========================================
  1      2  Jaydon Welsh SO                     17:12.41
  2      4  Ryker Van Brocklin SR               17:15.16
  3      5  Landon Eckhardt SO                  17:27.24
  4      6  Isaiah Brant SR                     17:29.86
  5   ( 10) Davis Turpen SR                     17:46.41
  6   ( 11) Danny Vuong SR                      17:47.30
   
  2.    55  Holdrege                  (  17:50.64  1:11:22.57   1:06.74)
========================================
  1      1  Tyler Peterson SR                   17:02.56
  2     17  Caden Erickson SR                   18:01.81
  3     18  Jackson Hilyard JR                  18:08.90
  4     19  Grant Engel SR                      18:09.30
  5   ( 26) Coby Anderson JR                    18:34.30
  6   ( 31) Hudson Reed SO                      18:40.26
   
  3.    66  McCook                    (  18:03.74  1:12:14.97   1:22.35)
========================================
  1      3  Riley Mai SR                        17:13.01
  2     13  Josh Hegwood FR                     17:55.23
  3     23  Tj Renner JR                        18:31.37
  4     27  Isaac Hegwood SR                    18:35.36
  5   ( 36) Carson Richards JR                  18:44.48
  6   ( 41) Eric Graff JR                       19:02.09
   
  4.    71  Milford High School       (  18:09.51  1:12:38.07   0:44.67)
========================================
  1     12  Zach Pauley SR                      17:48.45
  2     14  Elliott Reitz FR                    17:58.91
  3     21  Devon Reitz JR                      18:17.59
  4     24  Jake Patton FR                      18:33.12
  5   ( 32) Ben Copley SO                       18:40.78
  6   ( 42) Maddox Baack FR                     19:04.56
   
  5.    78  Grand Island Northwest    (  18:10.59  1:12:42.37   1:09.61)
========================================
  1      7  Trevor Fisher JR                    17:36.11
  2      9  Caleb Harb JR                       17:46.35
  3     25  Aj Warner JR                        18:34.19
  4     37  Colby Hayes JR                      18:45.72
  5   ( 38) Payton King SO                      18:45.93
  6   ( 44) Carson Holliday SR                  19:12.26
   
  6.    98  North Platte High School  (  18:23.86  1:13:35.47   1:08.49)
========================================
  1      8  Joel Bradley JR                     17:39.72
  2     22  Jesus Acosta FR                     18:28.52
  3     29  Nathan Dowhower SR                  18:39.02
  4     39  Tayler Kleinow JR                   18:48.21
  5   ( 52) Aaron Franz SO                      19:55.05
  6   ( 54) Corey Parsons SR                    20:17.45
   
  7.    99  Broken Bow High School    (  18:21.55  1:13:26.22   0:44.77)
========================================
  1     15  Garrett Phillips JR                 17:59.68
  2     16  Lane Russell JR                     18:00.74
  3     33  Ryan Beck SR                        18:41.35
  4     35  Daine Wardyn FR                     18:44.45
  5   ( 46) Martin Bailey JR                    19:14.14
  6   ( 57) Jorge Flores FR                     20:53.16
   
  8.   125  Kearney High              (  18:41.53  1:14:46.12   0:53.55)
========================================
  1     20  Matthew Dahlke SO                   18:16.31
  2     28  Cade Haffener JR                    18:36.89
  3     34  Trapper Fryda SO                    18:43.06
  4     43  Charlie Shea FR                     19:09.86
  5   ( 63) Wyatt Debban JR                     22:28.26
  6   ( 64) Connor Clark FR                     22:54.64
   
  9.   189  Ogallala                  (  19:28.75  1:17:55.00   1:19.15)
========================================
  1     40  Austin Lutz FR                      18:49.67
  2     45  Zac Burnside SR                     19:14.09
  3     51  Carter Brown JR                     19:42.42
  4     53  Quenten Gillen SO                   20:08.82
  5   ( 55) Blake Wyatt SO                      20:35.37
  6   ( 58) Rowen Queen SO                      21:11.06
   
 10.   194  Cozad Community Schools   (  19:29.90  1:17:59.60   0:23.51)
========================================
  1     47  Austin Werner JR                    19:16.75
  2     48  Jace Russman SR                     19:22.83
  3     49  Connor Geiger SR                    19:39.76
  4     50  Evan Thome SO                       19:40.26
  5   ( 56) Morgan Morris FR                    20:52.69
  6   ( 60) Trevor Linn SR                      21:39.11
   
 11.   212  St Pats                   (  21:03.77  1:24:15.10   3:44.93)
========================================
  1     30  Logan Omalley SO                    18:39.56
  2     59  Samuel Dekleva SO                   21:30.87
  3     61  Keegan Nitsch JR                    21:40.18
  4     62  Landon Klasna SO                    22:24.49



© 2018 Nebraska Rural Radio Association. All rights reserved. Republishing, rebroadcasting, rewriting, redistributing prohibited. Copyright Information
Share:
Comments